FERIE ZIMOWE w Muzeum

Utworzono: 08-01-2024

UWAGA! Zapisy na FERIE w MUZEUM zakończyły się. Brak już wolnych miejsc.

FERIE ZIMOWE w MUZEUM 

29.01. - 9.02.2024 r.

Wszystkie zajęcia odbywają się w godz. 10.00 - 12.00

Udział w zajęciach jest bezpłatny!

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia przyjmowane są w godz. 10.00 - 16.00 do dnia 26.01.2024 r.

osobiście (Lębork, ul. Młynarska 14/15) lub telefonicznie 598622414.

UWAGA! 1 dziecko można zapisać na 2 zajęcia! Chcemy, aby jak najwięcej dzieci miało możliwość skorzystania z zajęć.

29.01.2024 r.  Czy garnki rosną w ziemi? Uczestnicy zajęć poznają krótką historię garncarstwa oraz kilka technik lepienia i zdobienia garnków z gliny.

                          Warsztaty - garncarstwo

30.01.2024 r.  Stare nie znaczy nudne ...Lekcja muzealna w formie zabawy podczas której uczestnicy na podstawie  zdjęcia eksponatów muszą odgadnąć ich tajemnicze przeznaczenie. Po odnalezieniu poszukiwanego przedmiotu prowadzący  uzupełnia informacje na temat jego historii i kontekstu w jakim dany przedmiot funkcjonował.

                          Warsztaty - mydlarstwo

31.01.2024 r.  W gruncie rzeczy. Archeologia Uczestnicy zajęć zostaną wprowadzeni w świat archeologii. Dowiedzą się czym zajmuje się archeolog i dlaczego robi, to co robi.

                          Warsztaty - znajdź skamielinę

1.02.2024 r.  Zgaduj zgadula ... Zabawa edukacyjna polegająca na wylosowaniu jednej karty z zabytkiem. Osoba losująca ma za zadanie odgadnąć jaki zabytek wylosowała. W tym celu musi zadawać pytania pozostałym uczestnikom zabawy, którzy mogą jedynie odpowiadać tak lub nie. 

                           Warsztaty - qulling

2.02.2024 r. Być jak Indiana Jones Uczestnicy zajęć poznają kilka z najciekawszych stanowisk archeologicznych na świecie.

                       Warsztaty - malowanie powłoczek na jaśki

5.02.2024 r. Mem czy mimesis? Jak dzieła sztuki inspirują współczesną kulturę? „Dama z Łasiczką”, czy „Dama z kotem”?  „Płynąca pizza” zamiast „Płynących zegarów”….i wiele innych. Jaki wpływ na współczesną kulturę mają dzieła najwybitniejszych twórców?

                       Warsztaty - linoryt

6.02.2024 r. Stare nie znaczy nudne ...Lekcja muzealna w formie zabawy podczas której uczestnicy na podstawie  zdjęcia eksponatów muszą odgadnąć ich tajemnicze przeznaczenie. Po odnalezieniu poszukiwanego przedmiotu prowadzący  uzupełnia informacje na temat jego historii i kontekstu w jakim dany przedmiot funkcjonował.

                        Warsztaty - wycinanka ludowa

7.02.2024 r. Czego nie wiecie o dziełach sztuki? Czy „Bitwa pod Grunwaldem" jest największym polskim obrazem? Kto zaprojektował logo lizaków chupa – chups? Na te i inne pytania odpowie lekcja muzealna odkrywająca najbardziej tajemnicze informacje nt. najsłynniejszych dzieł sztuki.

                       Warsztaty - breloczki, broszki, wisiorki z filcu

8.02.2024 r. Zgaduj zgadula ... Zabawa edukacyjna polegająca na wylosowaniu jednej karty z zabytkiem. Osoba losująca ma za zadanie odgadnąć jaki zabytek wylosowała. W tym celu musi zadawać pytania pozostałym uczestnikom zabawy, którzy mogą jedynie odpowiadać tak lub nie. 

                        Warsztaty - malowanie ekologicznych toreb

9.02.2024 r. Od ziarenka piasku do szklanego naczynia. Historia pewnej ryby Krótka historia szklanej ryby oraz innych wyrobów ze szkła.

                        Warsztaty - malowanie na szkle

 

FERIE ZIMOWE w Muzeum grafika