FERIE ZIMOWE w MUZEUM

Utworzono: 26-01-2022

Wydobyte z głębin ziemi. Historia pewnej ryby

Lekcja dotycząca nowo powstałej wystawy archeologicznej z elementami multimedialnymi.

Warsztaty: tworzenie masek karnawałowych

Być jak Indiana Jones

Lekcja muzealna zapoznająca uczestników z największymi i najsłynniejszymi odkryciami archeologicznymi.

Warsztaty: sztuka malarstwa jaskiniowego

Zgaduj zgadula – co to za zabytek?

Zajęcia przeprowadzone w formie zabawy, dzieci postarają się odpowiedzieć na pytania dotyczące przeznaczenia przedmiotów znajdujących się na wystawach.

Warsztaty: malowanie na szkle

Czyja to łapa? – odwołania do motywów zwierzęcych na zabytkach

Zadaniem dzieci będzie odnalezienie motywów związanych ze zwierzętami znajdującymi się na muzealiach.

Warsztaty: warsztaty z tworzenia breloczków z filcu

Światowid i spółka – bożki słowiańskie według Zofii Stryjeńskiej

Lekcja muzealna oparta na barwnych rysunkach z atlasu bożków słowiańskich namalowanych przez Zofię Stryjeńską. Lekcja opisuje najstarsze i najpopularniejsze bóstwa słowiańskie oraz ich ciekawe atrybuty.

Warsztaty: Quilling. Jest to metoda tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru, którym poprzez zwijanie nadaje się zamierzone kształty.

Wydobyte z głębin ziemi. Historia pewnej ryby

Warsztaty: tworzenie masek karnawałowych

Mali detektywi historii

Lekcja muzealna w formie zabawy dla najmłodszych, w której poprzez rozwiązywanie zagadek dzieci zwiedzają muzealne wnętrza. Lekcja łączy w sobie elementy zabawy i nauki. Dzieci poznają historię najciekawszych zabytków czy kolekcji.

Warsztaty: malowanie na szkle

Radio garaż. Historia radia

Lekcja muzealna, w trakcie której każdy z uczestników zapozna się z budową najstarszych radioodbiorników, zasadami ich działania. Krótko zostanie przedstawiona ich historia pokazując ile osób zaangażowanych było w rozwój radia. Lekcja odbędzie się w formie praktycznych zajęć polegających na samodzielnym strojeniu, uruchamianiu oraz przyjrzeniu się pojedynczym elementom radia.

Warsztaty: tworzenie biżuterii z filcu (breloczki, broszki, wisiorki)

Kogutek, kodra i leluje. Folk design w wycinance ludowej

Lekcja pod hasłem: wycinanka ludowa. Skąd tak naprawdę się wywodzi? Kiedy pojawiła się w Polsce? Czym jest leluja? Kodra? Cacko? W którym regionie Polski wycinanka jest najbarwniejsza? Oto tylko niektóre zagadnienia będące tematem lekcji.

Warsztaty: wycinanka ludowa

Czy garnki same rosną w ziemi?

Na zajęciach dzieci wraz z archeologiem prześledzą kolejne etapy powstawania naczyń od masy ceramicznej aż do wypału.

Warsztaty: garncarstwo