HISTORYCZNA GRA TERENOWA

Utworzono: 17-05-2017

Historyczna gra terenowa

Historyczna_gra_terenowa_2017_GRAFIKA_1.jpg

Jak dobrze znasz swoje miasto i okolice? Czy jesteś gotowy wziąć udział w grze, dzięki której poznasz je jeszcze lepiej? Dobra zabawa i atrakcyjne nagrody czekają na tych, którzy 3 czerwca wezmą udział w Historycznej Grze Terenowej, organizowanej przez Lęborskie Bractwo Historyczne.

 

LBH zaprasza trzyosobowe drużyny do wzięcia udziału w grze, której celem jest sprawdzenie i poszerzenie wiedzy o historii Lęborka i Ziemi Lęborskiej. W konkursie mogą brać udział osoby w wieku od 7 do 16 lat. Przed drużynami postawione będą zadania, przy których przyda się orientacja w mieście, umiejętność pracy w zespole i wiązania faktów, pomysłowość, wiedza i sprawność w znajdowaniu rozwiązań. Gra obywać się będzie na terenie ograniczonym następującymi liniami: tory kolejowe Lębork-Łeba, ulica Orlińskiego , ulica Poznańska, ulica Kossaka, ulica Gdańska , Park Chrobrego, Moniuszki, Targowa, Skargi, Dworcowa, Warszawska, I Armii WP, Okrzei , Mireckiego. Za znalezienie prawidłowych odpowiedzi na pytania z karty zadań drużyna otrzymuje punkty, dodatkowe punkty przyznawane będą za kolejność oddawania wypełnionych kart.

Konkurs zaplanowano na sobotę 3 czerwca. Start w Baszcie nr 32 przy ul. Korczaka 3A o godz. 11, zakończenie w tym samym miejscu o godz. 14.00. Na czas sprawdzania kart i obrad komisji konkursowej LBH proponuje uczestnikom zwiedzanie Lęborka z przewodnikiem. Rozwiązanie konkursu i wręczenie nagród zaplanowano na godz. 16.00.

Trzyosobowe drużyny – z podaniem imion, nazwisk i wieku uczestników - należy zgłaszać drogą elektroniczną na adres b.bobrucka@wp.pl do 26 maja do godz. 15.00.

Regulamin gry terenowej znajduje się na www.lbh.rycerze.net

Nagrody w konkursie ufundował Burmistrz Miasta Lęborka.