Konkurs wiedzy o zamkach gotyckich - etap gminny

Utworzono: 28-04-2022

Dnia 28.04.2022 r. w naszym Muzeum odbył się gminny etap konkursu wiedzy o zamkach gotyckich organizowanego przez Stowarzyszenie gmin „Polskie zamki gotyckie”.

W konkursie wzięło udział 17 uczniów lęborskich szkół podstawowych.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa w składzie: członkini Lęborskiego Bractwa Historycznego – Bogumiła Bobrucka, przewodniczący Rady Miejskiej - Jarosław Litwin, pracownicy Muzeum w Lęborku – Martyna Kostuch, Marek Adamowicz oraz przewodnicząca komisji, Dyrektor Muzeum w Lęborku – Mariola Pruska.

Konkurs rozpoczął się o godz. 10:05 wypełnieniem testu pisemnego przez uczestników. Niezwykle wysoki poziom przygotowania uczestników zaowocował trzema bezbłędnie rozwiązanymi testami. Przeprowadzona przez komisję dogrywka wyłoniła zwycięzców, którzy pojadą na finał konkursu do Muzeum w Ostródzie:

I miejsce zajął uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Lęborku – Bartosz Surowiecki. Nauczycielem Bartosza jest pani Marzena Kurzydło.

II miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej nr 8 w Lęborku – Amelia Duda. Nauczycielem Amelii jest Pani Teresa Babul.

Finaliści pojadą do Muzeum w Ostródzie na etap centralny konkursu, który odbędzie się 6 czerwca 2022 roku. O wynikach finału będziemy Państwa informować, biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom przygotowania uczniów, liczymy na zajęcie czołowych miejsc.

Chcielibyśmy również pogratulować uczniowi Szkoły Podstawowej nr 3 – Nikodemowi Sopyłło, który zajął trzecie miejsce. Nauczycielką Nikodema jest Pani Anna Wójtowicz-Dobrek.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Nagrody ufundował Urząd Miasta Lębork, Starostwo Powiatowe w Lęborku oraz Muzeum w Lęborku.

 

Konkurs wiedzy o zamkach gotyckich - etap gminny grafika