OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI - wystawa czasowa

Utworzono: 28-06-2019

MUZEUM w LĘBORKU

Galeria "STROME SCHODY'

serdecznie zaprasza do zwiedzania nowej wystawy czasowej

OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI

W ramach kontynuacji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, w galerii „Strome Schody” w miesiącach lipiec - sierpień 2019 r. zostaje Państwu udostępniona wystawa czasowa „Ojcowie Niepodległości”, która prezentuje sylwetki siedmiu postaci: Józefa Piłsudskiego, Józefa Hallera, Ignacego Daszyńskiego, Ignacego Paderewskiego, Wojciecha Korfantego, Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa. Postacie te, chociaż często różniły się pod kątem światopoglądów zarówno ideologicznych, jak i politycznych, to zapisały się w historii jako propagatorzy walki o niepodległość Polski.

Wystawa została zorganizowana przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku. Oprócz prezentacji wyżej wymienionych sylwetek, Muzeum w Lęborku zaprezentuje również lęborskie wątki niepodległościowe, ukazując także lokalnych działaczy niepodległościowych, którzy walczyli o polskość terenów powiatu lęborskiego.

OJCOWIE_NIEPODLEGLOSCI_1_1.jpg