Pomorska Nagroda Muzealna

Utworzono: 24-05-2022

23 maja w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku odbyła się uroczystość wręczenia Pomorskich Nagród Muzealnych za 2021 rok. Tegoroczna edycja Pomorskiej Nagrody Muzealnej została objęta patronatem Mieczysława Struka Marszałka Województwa Pomorskiego

Miło nam poinformować, że tegoroczna nagroda przyznana została wystawie stałej przedstawiającej zabytki z okresu wpływów rzymskich, okresu wędrówek ludów oraz wczesnego średniowiecza przede wszystkim z okolic Lęborka, a także z sąsiednich powiatów autorstwa Agnieszki Krzysiak, Mateusza Górskiego i Agnieszki Haftki.

Cieszy nas to, że jest to druga Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego dla Muzeum w Lęborku. W pierwszej edycji konkursu w 2015 r. nagrodzone zostały Agnieszka Krzysiak i Bogumiła Tesmer za projekt „Skarby z Czarnówka" - wystawa wraz z publikacją „Okruch złota w popiele ogniska... Starożytne nekropole w Czarnówku i ich tajemnice".

Nagrodzoną wystawę można oglądać w Wieży Ciśnień od wtorku do piątku w godz. 10:00 - 16:00, a w weekendy w godz. 11:00 - 16:00.

Pomorska Nagroda Muzealna grafika