Warsztaty wyplatania z łączonych materiałów (m.in. wiklina, słoma, taśma wiklinowa)

Utworzono: 21-06-2021

Link do zapisów https://evenea.pl/pl/wydarzenie/warsztatyMatLaczone

Warsztaty są bezpłatne i odbędą się 24.07.2021 r. w godz. 11.00 - 16.00 w Parku Chrobrego, przy Wieży Ciśnień. Liczba miejsc ograniczona!

Warsztaty wyplatania z wikliny, taśmy wiklinowej oraz słomy. Tematem spotkania będzie kompozycja abstrakcyjna.

Warsztaty stanowią element projektu NCK "Pomorskie sploty", którego celem jest wzmocnienie lokalnej tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze w mniejszych miastach regionu oraz przekaz i kontynuacja lokalnej tradycji plecionkarskiej.

Warsztaty poprowadzi Magdalena Korbuszewska - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, animatorka kultury, instruktorka wikliniarstwa, członkini Stowarzyszenia Polskich Plecionkarzy

Zachęcamy do śledzenia kanałów NCK w social mediach - w lipcu opublikujemy cztery reportaże filmowe dokumentujące warsztaty, wzbogacone wypowiedziami pomorskich etnografów.

Dofinansowano z programu "EtnoPolska 2021" Narodowego Centrum Kultury.

Wszystkie materiały zapewnia organizator.

Plakat grafika