Utworzono: 24-02-2021

Muzeum w Lęborku informuje, że otrzymało dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu w ramach programu Wspieranie Działań Muzealnych 2021. Projekt nosi tytuł: Z głębin czasu. Unikatowe rzymskie naczynia szklane z "książęcego" grobu z Czarnówka na Pomorzu ze zbiorów Muzeum w Lęborku. Obejmuje on opracowanie oraz upublicznienie unikatowego w skali europejskiej zespołu zabytków rzymskich naczyń szklanych: butli w kształcie ryby oraz pucharu z aplikacjami w kształcie ptaków wodnych. Powstanie katalog o charakterze popularnonaukowym w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

Z głębin czasu. Unikatowe rzymskie naczynia szklane z "książęcego" grobu z Czarnówka na Pomorzu ze zbiorów Muzeum w Lęborku grafika