Konkurs fotograficzny

Utworzono: 10-08-2015

Muzeum w Leborku oraz  Gmina Miasto Lębork zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w pierwszym konkursie fotograficznym.

Przedmiotem fotografii konkursowych mogą być zdjęcia obiektów lęborskich, pochodzących sprzed

1945 roku wykonane w dwóch kategoriach:

- I kategoria – zabytkowe budowle. W tej kategorii czekamy na ciekawe, unikatowe zdjęcia zabytkowych budowli miejskich. Pod „oko” obiektywu można poddać nie tylko budynki sakralne czy użyteczności publicznej ( np. ratusz, kościoły, szkoły), ale również lęborskie kamienice, opuszczone fabryki czy stare domy;

- II kategoria – zabytkowe wnętrza. W tej kategorii czekamy na niepowtarzalne ujęcia zabytkowych wnętrz kamienic, kościołów, fabryk lub tez innych obiektów godnych uwiecznienia na fotografii.

Prace należy nadsyłać jedynie pocztą elektroniczną na adres e-mail: biuro@muzeum.lebork.pl po uprzednim wypełnieniu i zgłoszeniu na formularzu udostępnionym drogą elektroniczną przez Organizatora do dnia 01.02.2016 roku.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w przeciągu dwóch tygodni od daty zakończenia konkursu przez Organizatora.

Ze wszystkich przesłanych prac, powołane jury wybierze 12 najlepszych fotografii, które opublikowane zostaną w Kalendarzu Miasta Lęborka na rok 2017. Ponadto do zwycięskich prac dołączą te wyróżnione przez jury, które zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w wieży Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku w trakcie Lęborskich Dni Jakubowych 2016, a następnie w Muzeum w Lęborku.

Szczegółowy REGULAMIN KONKURSU oraz FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY