Piesza wyprawa do Świecina

Utworzono: 05-08-2013

Lęborskie Bractwo Historyczne i Bractwo Rycerskie Spod Nordowej Gwiazdy ze Świecina zapraszają do udziału w pieszej wyprawie z wozami taborowymi.

 

Wyprawa nawiązuje do historycznych przemarszów wojsk z okresu wojny trzynastoletniej pomiędzy Polakami, a Krzyżakami toczonej w latach 1454-1466. Członkowie grup rycerskich będą podróżować u ubiorach z II połowy XV wieku. Zaplanowano postoje prezentujące kuchnię dawną w miejscowościach na trasie przemarszu.

 

Zapraszamy osoby chcące wziąć udział w wyprawie pieszej z wozami taborowymi do Świecina. Przemarsz zaplanowano na trzy dni. Droga (ok.60km w trzy dni) będzie wiodła Lęborka przez Nową Wieś Lęborską, Wilkowo, Karlikowo, Salino, Gniewino, Lubkowo do   Świecina. Noclegi pod namiotami nad Jeziorem Salińskim w Salinie i Jeziorem Żarnowieckim w Lubkowie.

 

Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie zobowiązane są do przesłania zgłoszenia na adres: lbh@rycerze.net ze względów organizacyjnych.  Termin zgłoszeń upływa w piątek 9 sierpnia o godzinie 18.00. Należy ze sobą zabrać plecak, karimatę, śpiwór i małe conieco na drogę. Udział w wyprawie jest nieodpłatny.

 

Planowane rozpoczęcie wyprawy w sobotę o godzinie 10.00 przy baszcie 32 na skrzyżowaniu ulic Korczak i Reja w dniu 10 sierpnia, a skończy się w Świecinie w dniu 12 sierpnia.

 

 wyprawa.jpg

wyprawa2.jpg

wyprawa3.jpg